2018-09-09

Para Prezydencka czytała Przedwiośnie z aktorami w Skolimowie.

Para Prezydencka wzięła udział w ogrodzie Domu Artystów Weteranów Scen Polskich im. Wojciecha Bogusławskiego w akcji Narodowe Czytanie - "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Prezydent Andrzej Duda mówił, że w spotkaniu wzięli udział artyści, który są bohaterami czterech pokoleń. - To dla mnie jedyna w swoim rodzaju okazja, aby podziękować Państwu za pielęgnowanie polskiego słowa, za pielęgnowanie polskiej kultury, a tym samym za budowanie polskiej kultury - zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydent powiedział, że wizyta w Skolimowie i spotkanie ze znamienitymi artystami scen polskich i świata filmowego jest dla niego ogromnym przeżyciem. - Chcemy podziękować, że zechcieliście się państwo włączyć akcję - mówił.

Para Prezydencka przeczytała fragmenty ?Przedwiośnia?. Wśród czytajacych aktorów byli prezes ZASP Paweł Królikowski i wiceprezes ZASP Małgorzata Kożuchowska, Halina Kowalska i Włodzimierz Nowak.

Pierwsza Dama podkreślała, że odczytane fragmenty powieści pokazują, że jest ona niezwykle ciekawą i różnorodną lekturą. - A przede wszystkim pokazują, jak piękna jest nasza polska literatura - zaznaczyła.

Agata Kornhauser-Duda zwróciła uwagę, że Narodowe Czytanie wyróżnia od samego początku otwartość, to znaczy każdy może uczestniczyć w akcji i każdy może organizować Narodowe Czytanie na swój oryginalny sposób.

Małżonka Prezydenta zachęcała do czytania przywołując słowa Umberto Eco: ?Kto czyta książki - żyje podwójnie?.

Prezydent z Małżonką przekazali do biblioteki Domu Artystów Weteranów Scen Polskich faksymile rękopisu ,,Przedwiośnia? Stefana Żeromskiego.

/fot. Krzysztof Sitkowski /KPRP/


/ Prezydent.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL