W minioną niedzielę odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. W wyniku przeprowadzonego głosowania, Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości uzyskał najwięcej głosów, ciesząc się poparciem na poziomie 45,38%. Na drugim miejscu uplasował się Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni, który uzyskał 38,47% głosów.
Trzecim i ostatnim komitetem, którego kandydaci otrzymali mandat to Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia - 6,06%. Spośród wszystkich kandydatów najwięcej głosów uzyskała Beata Szydło.
Komitet | Liczba głosów | Procent głosów | Liczba mandatów | Procent mandatów |
---|
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ | 6192780 | 45,38% | 27 | 51,92% |
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI | 5249935 | 38,47% | 22 | 42,31% |
KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA | 826975 | 6,06% | 3 | 5,77% |
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY | 621188 | 4,55% | 0 | 0,00% |
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 | 503564 | 3,69% | 0 | 0,00% |
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM,UNIA PRACY,RSS | 168745 | 1,24% | 0 | 0,00% |
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI | 74013 | 0,54% | 0 | 0,00% |
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT - KOALICJA | 7900 | 0,06% | 0 | 0,00% |
KOMITET WYBORCZY JEDNOŚĆ NARODU | 2211 | 0,02% | 0 | 0,00% |
Lista kandydatów, którzy otrzymali mandaty
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Nazwisko i imiona | Okręg wyborczy | Liczba głosów |
---|
BIELAN Adam Jerzy | Nr 5 [Warszawa] | 207 845 |
BRUDZIŃSKI Joachim Stanisław | Nr 13 [Gorzów Wielkopolski] | 185168 |
CZARNECKI Ryszard Henryk | Nr 4 [Warszawa] | 134629 |
FOTYGA Anna Elżbieta | Nr 1 [Gdańsk] | 160517 |
JAKI Patryk Tomasz | Nr 10 [Kraków] | 258366 |
JURGIEL Krzysztof | Nr 3 [Olsztyn] | 104592 |
KARSKI Karol Adam | Nr 3 [Olsztyn] | 184054 |
KEMPA Beata Agnieszka | Nr 12 [Wrocław] | 209305 |
KLOC Izabela Helena | Nr 11 [Katowice] | 78352 |
KOPCIŃSKA Joanna Maria | Nr 6 [Łódź] | 130358 |
KRASNODĘBSKI Zdzisław Marek | Nr 7 [Poznań] | 164034 |
KRUK Elżbieta | Nr 8 [Lublin] | 164108 |
KUŹMIUK Zbigniew Krzysztof | Nr 5 [Warszawa] | 134405 |
LEGUTKO Ryszard Antoni | Nr 10 [Warszawa] | 65710 |
MAZUREK Beata | Nr 8 [Lublin] | 204693 |
MOŻDŻANOWSKA Andżelika Anna | Nr 7 [Poznań] | 76953 |
PORĘBA Tomasz Piotr | Nr 9 [Rzeszów] | 276014 |
RAFALSKA Elżbieta | Nr 13 [Gorzów Wielkopolski] | 70916 |
RZOŃCA Bogdan Józef | Nr 9 [Rzeszów] | 64113 |
SARYUSZ-WOLSKI Jacek Emil | Nr 4 [Warszawa] | 186851 |
SZYDŁO Beata Maria | Nr 10 [Kraków] | 525811 |
TARCZYŃSKI Dominik | Nr 10 [Kraków] | 41912 |
TOBISZOWSKI Grzegorz Józef | Nr 11 [Katowice] | 65007 |
WASZCZYKOWSKI Witold Jan | Nr 6 [Łódź] | 168021 |
WIŚNIEWSKA Jadwiga Maria | Nr 11 [Katowice] | 409373 |
ZALEWSKA Anna Elżbieta | Nr 12 [Wrocław] | 168337 |
ZŁOTOWSKI Kosma Tadeusz | Nr 2 [Bydgoszcz] | 107113 |
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI
Nazwisko i imiona | Okręg wyborczy | Liczba głosów |
---|
ADAMOWICZ Magdalena | Nr 1 [Gdańsk] | 199591 |
ARŁUKOWICZ Bartosz Adam | Nr 13 [Gorzów Wielkopolski] | 239893 |
BALT Marek Paweł | Nr 11 [Katowice] | 45043 |
BELKA Marek Marian | Nr 6 [Łódź] | 182517 |
BUZEK Jerzy Karol | Nr 11 [Katowice] | 422445 |
CIMOSZEWICZ Włodzimierz | Nr 4 [Warszawa] | 219677 |
DUDA Jarosław | Nr 12 [Wrocław] | 77611 |
FRANKOWSKI Tomasz | Nr 3 [Olsztyn] | 125845 |
GRAFIN VON THUN UND HOHENSTEIN Róża Maria | Nr 10 [Kraków] | 221279 |
HALICJKI Andrzej Witold | Nr 4 [Warszawa] | 87422 |
HETMAN Krzysztof Andrzej | Nr 8 [Lublin] | 105908 |
HUBNER Danuta Maria | Nr 4 [Warszawa] | 146746 |
JARUBAS Adam Sebastian | Nr 10 [Kraków] | 138854 |
KALINOWSKI Jarosław | Nr 5 [Warszawa] | 104216 |
KOPACZ Ewa Bożena | Nr 7 [Poznań] | 252032 |
LEWANDOWSKI Janusz Andrzej | Nr 1 [Gdańsk] | 120990 |
LIBERACKI Bogusław MarianKOPACZ Ewa Bożena | Nr 13 [Gorzów Wielkopolski] | 99897 |
MILLER Leszek Cezary | Nr 7 [Poznań] | 79380 |
OCHOJSKA-OKOŃSKA Janina Maria | Nr 12 [Wrocław] | 307227 |
OLBRYCHT Jan Marian | Nr 11 [Katowice] | 69009 |
SIKORSKI Radosław Tomasz | Nr 2 [Bydgoszcz] | 129339 |
ŁUKACIEJEWSKA Elżbieta | Nr 9 [Rzeszów] | 40737 |
KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA
Nazwisko i imiona | Okręg wyborczy | Liczba głosów |
---|
BIEDROŃ Robert | Nr 4 [Warszawa] | 96388 |
KOHUT Łukasz Marcin | Nr 11 [Katowice] | 48783 |
SPUREK Sylwia Iwona | Nr 7 [Poznań] | 55306 |