2018-09-11

Premier Mateusz Morawiecki o rządowym programie Szkolny Klub Sportowy.

"Sport nie tylko kształtuje nasze ciało, ale też osobowość" - powiedział szef rządu podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

"Dziękuję wam, że chce wam się chcieć, że chcecie brać udział w tych wszystkich zajęciach sportowych, ponieważ to jest to, co będzie wzmacniało nasze całe państwo i was w przyszłości" - mówił premier Mateusz Morawiecki do młodych sportowców.

Prezes Rady Ministrów podziękował m.in. ministrowi sportu i turystyki Witoldowi Bańce za zaangażowanie w realizację programu Szkolny Klub Sportowy. "Dzięki temu, że udało się zaleźć środki, można było zapewnić finansowanie dodatkowych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży" - podkreślił premier.

"Życzę wam coraz lepszych wyników, żebyście byli naszymi mistrzami i życzę też tego paniom i panom trenerom, którzy wkładają w to wielki trud" - powiedział na zakończenie szef rządu.

***

W latach 2016-2018 rząd przeznaczył na sport powszechny na terenie całego kraju ponad 536,5 mln zł.

Aktywizacja dzieci i młodzieży na niespotykaną dotąd skalę była możliwa m.in. dzięki uruchomieniu w latach 2016-2017 innowacyjnych Programów, ukierunkowanych na ten cel, takich jak:

SKS (Szkolny Klub Sportowy),
Rządowy Program "KLUB".

/Fot. Krystian Maj / KPRM/

/ premier.gov.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL