2018-09-09

Prezydent interweniuje ws. likwidacji zakładu UniMould w Pieńsku.

Andrzej Duda interweniuje ws. likwidacji zakładu UniMould w Pieńsku - już w czwartek rozmawiał o tym problemie m.in. z burmistrzem Pieńska, starostą zgorzeleckim oraz wojewodą dolnośląskim. Zapowiedział działania w tej sprawie także podczas spotkania z mieszkańcami Lubania. Prezydent będzie też rozmawiał na ten temat z przedstawicielami rządu.

Andrzej Duda odwiedził w czwartek Zgorzelec, gdzie dowiedział się od jednego z mieszkańców, że w pobliskim Pieńsku może upaść odlewnia, która zatrudnia 250 osób. Prezydent omówił ten temat chwilę później, podczas spotkania w starostwie m.in. z burmistrzem Pieńska, starostą zgorzeleckim oraz z wojewodą dolnośląskim, którego poprosił o szczególne monitorowanie sprawy i szukanie dostępnych form wsparcia.

Tego samego dnia, w trakcie wieczornej wizyty w sąsiednim powiecie, w Lubaniu, Prezydent w swoim wystąieniu nawiązał do tematu Pieńska. Przytoczył wcześniejszą rozmowę z samorządowcami, m.in. z burmistrzem miasta.

- Pytałem o sytuację, pytałem czy jest możliwość, czy będzie łatwo znaleźć tym ludziom miejsca pracy. Odpowiedział, że nie będzie to takie proste, choć wielkiego bezrobocia na tym terenie nie ma, ale to jest 250 osób - relacjonował rozmowę z włodarzem Pieńska Andrzej Duda.

Prezydent dodał, że poprosił o wsparcie wojewodę dolnośląsiego oraz, że będzie na ten temat rozmawiać z ministrami, bo "ta sprawa jest niezwykle ważna".

- Naprawa Polski polega na tym, że do takich ludzi ręka wyciągnięta jest zaraz i musimy to zrobić. Na tym polega sprawiedliwe państwo, które myśli o zwykłym człowieku. Na tym polega prawo człowieka do pracy i do godnego życia, że w trudnej sytuacji, jaka jest, otrzymuje wsparcie - mówił w Lubaniu Prezydent, nawiązując do sytuacji pracowników zakładu UniMould.

fot,arch.red.

/ Prezydent.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL