2018-11-06

Prezydent: W najbliższą niedzielę spotkajmy się pod biało-czerwonymi flagami.

- Apeluję, aby wszyscy moi rodacy wywiesili flagi państwowe 11 listopada; aby się pod nimi zgromadzili i o godzinie 12.00 odśpiewali hymn narodowy - podkreślał Prezydent Andrzej Duda, który wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przekazał flagi państwowe RP za pośrednictwem Poczty Polskiej do wszystkich samorządów oraz sołectw w Polsce.

Z okazji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania niepodległości Polski Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przekazali biało-czerwone flagi, które trafią do wszystkich polskich samorządów - wojewódzkich, powiatowych i gminnych - a za pośrednictwem samorządów gminnych do sołectw na terenie danej gminy. Łącznie zostanie rozesłanych 43 500 przesyłek.

- Chcemy, aby w każdym z tych miejsc znalazła się biało-czerwona flaga - nasz symbol narodowy -mówił Prezydent. - To barwy, za które umierali nasi pradziadkowie, walcząc o wolną Polskę, broniąc naszych granic. Dziś są one naszą dumą i radością, towarzyszą nam we wszystkich najważniejszych wydarzeniach naszego życia i naszej historii - dodał.

Prezydent zaapelował, by wszyscy Polacy w najbliższą niedzielę, w święto odzyskania niepodległości Polski, wszyscy Polacy wywiesili flagi państwowe i zgromadzili się pod nimi o godzinie 12.00, by wspólnie odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego.

- Chciałbym, aby hymn Polski był śpiewany w każdym miejscu w Polsce - o to proszę - podkreślił Andrzej Duda.

W przygotowywanych przez Parę Prezydencką i wolontariuszy przesyłkach znajduje się, oprócz flagi, przesłanie od Prezydenta:

Niech flaga Rzeczypospolitej Polskiej, symbol naszej tożsamożsci i państwowości oraz znak naszego przywiązania do Ojczyzny, którą współtworzą lokalne wspólnoty, będzie stale obecna pośród nas, a zwłaszcza w roku obchodów stulecia odzyskania niepodległości.
Niech w roku wielkiego narodowego jubileuszu biało-czerwona flaga ozdobi nasze domy i połączy nas wokół wspólnego celu, jakim jest pomyślność i dobro Polski.

Parze Prezydenckiej towarzyszył w wizycie w Węźle Ekspedycyjno-Rozdzielczym Poczty Polskiej minister Wojciech Kolarski oraz prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski.

W akcji wzięli udział przedstawiciele Zarządu Poczty Polskiej S.A. oraz wolontariusze z Komendy Głównej Ochotniczych Hufców Pracy, a także harcerze z ZHR. (AW)

Fot. Grzegorz Jakubowski /KPRP

/ Prezydent.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL