2018-11-05

Warszawa. 100 pytań na 100-lecie niepodległości Polski.

W Śródmieściu ruszył konkurs "100 pytań na 100-lecie niepodległości Polski". Wystarczy do 13 listopada br. (włącznie) odpowiedzieć poprawnie na dziewięć z dziesięciu pytań z historii Polski (test), aby otrzymać książkę "Wiek burzy i spokoju. Kalendarium dziejów Polski 1918-2018" autorstwa Andrzeja Piaseckiego.

- Głównym celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o dziejach naszego kraju. Chcemy skłonić mieszkańców do refleksji nad kwestiami, które złożyły się na naszą tożsamość narodową. Rok 2018, w którym obchodzimy 100-lecie niepodległości Polski, jest ku temu najlepszą okazją - mówi Krzysztof Czubaszek, Burmistrz Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.

Przygotowanych zostało dziesięć zestawów pytań - po jednym na każdy dzień konkursu. Co się stało 4 czerwca 1989 r.? Jaki był pseudonim gen. Stefana Roweckiego, dowódcy Armii Krajowej od 14 lutego 1942 r. do 30 czerwca 1943 r.? Jak nazywany jest nurt w kinie polskim, będący ważną częścią ogólnego przełomu w kulturze polskiej, który był wyrazem poparcia dla nieoficjalnej opozycji? To tylko trzy z puli setki pytań.

Karty z pytaniami dostępne są w siedzibie Urzędu Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy przy ul. Nowogrodzkiej 43. Weryfikacja odpowiedzi odbywa się od razu po ich przekazaniu - przez pracowników punktu informacyjnego w Wydziale Obsługi Mieszkańców. Decyduje kolejność zgłoszeń. Konkurs "100 pytań na 100-lecie niepodległości Polski" wpisuje się w warszawskie obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Regulamin konkursu dostępny jest pod adresem: http://srodmiescie.warszawa.pl/aktualnosc-1446-100_pytan_na_100_lecie.html


/ srodmiescie.warszawa.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL